Raspored

Alternative Film/Video festival 2021.

8. 12. | Sreda

19:00| Velika Galerija | Izložba

AFV feat. Muzej afričke umetnosti

OVO NIJE RAT

Oslobođenje duha i zemlje, u mastilu i na delu 

Kustoskinje: Emilia Epštajn i Ana Knežević

9. 12. | Četvrtak

18:00 | Mala sala

Prezentacija žirija #1

Senka Domanović

Okupirani bioskop

dokumentarni, 2018, 87’

10. 12. | Petak

Online (closed event)

Alternative film video istraživački forum

NAM (Non-Aligned Moving Images)

16:00 | Mala sala

Prateći program

Mohanad Jakubi

Van kadra ili Revolucija do pobede

dokumentarni, 2016, 62′

18:00 | Mala sala

Prezentacija žirija #2

Tomislav Šoban

Još razmišljam o naslovu

  • Kada odlučim kako započeti, znati ću i sve ostalo, kratki dokumentarni, 9’30“, 2021.
  • Krhko, kratki igrani, 23’00“, 2019.
  • Kraj, eksperimentalno animirani, 10’15“, 2015.
  • Najmanji, eksperimentalno animirani, 16’35“, 2013.

Ukupno trajanje: 59’20“

11. 12. | Subota

14:00 | Studio 26

Radionica

UPLOADED MEMORIES: IDU DANI

Film, sećanje i rad algoritma

16:00 | Mala sala

Prateći program

Jug-jugoistok

  • Ja sam tu, Alina Manolache, Rumunija, 2020, 15 min.
  • Događaji za zaboraviti, Marko Tadić, Hrvatska, 2020, 6 min.
  • Kentaur, Siddharth Govindan i Kanykei Orozoeva, Mađarska, 2021, 8 min.
  • Junak, George Stamenov, Bugarska/Ujedinjeno Kraljevstvo, 2018, 8 min.
  • Daleko od očiju / izvan vidokruga (odjava), Jelena Perišić, Srbija, 2021, 2 min.
  • Upad, Matevž Jerman & Niko Novak, Slovenija, 2021, 11 min.
  • Dragi dnevniče, Anja Banješević and Marija Šumarac, Srbija, 2021, 6 min.
  • Pakovanje i raspakivanje Hrista, Zoran Saveski, Srbija, 2021, 11 min.

18:00 | Mala sala

Prezentacija žirija #3

Reem Shilleh_Subversive Film

Večna ponavljanja

  • Oppressed People Are Always Right (Nils Vest, 1976, Denmark);
  • Al-Fatah (Luigi Perelli, 1970, Italy);
  • L’Olivier (Groupe Cinéma Vincennes, 1976, France);
  • Palestine – RAF (Almut Hielscher, Manfred Vosz and Hans-Jürgen Weber, 1971, West Germany);
  • The Palestinians (Johan van der Keuken, 1975, Netherlands);
  • Palestine RE: (Video Test) (Mahdi Fleifel, 2011, Denmark);
  • The Long March Of Return (Ugo Adilardi, Carlo Schelliono and Paolo Sornaga, 1970, Italy);
  • The Red Army/PFLP: Declaration of World War (Masao Adachi and Koji Wakamatsu, 1971, Japan);
  • Palestine In The Eye (Mustafa Abu Ali, 1977, PLO);
  • They Do Not Exist (Mustafa Abu Ali, 1974, PLO);
  • Fertile Memory (Michel Khleifi, 1980, Palestine, Belgium, West Germany, Netherlands);
  • Pasolini Pa* Palestine (Ayreen Anastas, 2005, Palestine);
  • Home Movies Gaza (Basma Alsharif, 2013, Palestine, France)

Ukupno trajanje: 57’

20:00 | Velika sala

Zatvaranje festivala: nagrade

Lista značajnih ostvarenja

12. 12. | Nedelja

11:00 | Sala za sastanke

Okrugli sto

Diskusija sa žirijem

Kontakt

Dom kulture Studentski grad,
Bulevar Zorana Đinđića 179, 11070 Novi Beograd
Telefon:+381112691442 Fax:+381113193889 Email:alternativefilmvideo@gmail.com Web:https://www.dksg.rs/
ALTERNATIVE FILM/VIDEO festival osnovan je 1982. godine u Beogradu, kao mesto susreta umetnika, teoretičara, kritičara i publike. Misija festivala bila je da teorijski zabeleži pokrete, promoviše konstruktivne vrednosti i podržava nove kreativne mogućnosti u vizuelnim medijima.
© Copyright 2020 - Dom kulture Studentski grad. Developed by Spektrum kooperativa.
Alternative Film/Video festival

Alternative Film/Video festival